Uue traditsiooni algus

Teisipäevasel päeval, 21. detsembril 2010, toimus Saku Gümnaasiumis jõulupidu/moeshow. See oli esimene suurem projekt nii vastsetele kui vanadele õpilasesinduse liikmetele sellel õppeaastal. Olles ise esmakordselt meie kooli õpilasesinduse liige, sain olla ideest teostuseni selle peo korraldamise kõrval. Seega saan ma uhkelt öelda, et selle artikliga ei tee ma ülevaadet mitte Saku Gümnaasiumi jõulupeo kohta, vaid nimelt selle kohta, kuidas toimus selle korraldamine ning kuidas tasub hinnata iga meie koolis korraldatud ürituse vere ja pisaratega üleujutatud telgitaguseid.

Tegelikult sündis mõte teha kaks pidu ühes sellest, et lihtsalt moeshow korraldamisega uuendatud õpilasesindus õigeks ajaks valmis ei jõudnud. Igas olukorras peab aga olema valmis leidma lahendust ning olgem ausad, me esitlesime oma probleemi hästi – saagu sellest meie kooli uus traditsioon. Olgu siis järgmistel aastatel õpilasesinduse töö lihtsam, et “tänu meile” on korraldada kahe peo asemele üks suur.
Ma ei taha sugugi alustada halvast. Ma tunnen siirast rõõmu et nii läks, sest ma võin julgelt väita, et meie kooli uus jõulude tähistamise traditsioon sai võimsa alguse. Juba nädal aega enne pidu käis tohutu ettevalmistamine ja moeshow proovid. Arvestades ajanappust ja eestlasele omast huvitamatust kõigest uuest, võttis siiski osa ligi 50 disainerit ja modelli. Peamine meelitaja osa võtma oli kindlasti teadmine, et kohale tuleb tuntud nimedega žürii ja vägevad auhinnad. Nimelt saime õpilasesinduse korraldajatekampa rahvusvaheliste suhete eksperdi Tiina Ilseni, kes oli kogu oma nõu, jõu ja vaimustusega korralduse kõrval abiks. Samuti tulid meie moehuvilisi hindama Marek Reinaas, kes on Eesti Pokkeriliidu esimees ning ajakirja MOOD moetoimetaja Britt Samoson.
Juba kell 17.00, kui algas meie jõulupeo väiksemate klasside osa, olid paljud moeshow pärast põnevil. Kella 19.00 oli suurel hulgal rahvast kogunenud saali poodiumi ümber, et varsti algavat showd jälgida. Hoolimata mõningatest tehnilistest vigadest ning osalejate närvipingest oli moekas pooltund üks vägevamaid osi tervest jõulupoest. Usun, et nii publikul, õpilasesindusel kui ka žüriil oli raske otsust langetada, sest kõik osalejad olid vaeva näinud ning olid igaüks isemoodi huvitavad. Kui siiski lõpuks otsused langetati, algas autasustamine, kus iga disainer sai kingikoti ajakirjaga MOOD ning muu põnevaga. Teisi auhindu jagasime neljas kategoorias- žüriilemmik, publikulemmik, WOW ja Simly The Best. Rahva tähelepanu pälvis Anette Sarve kollektsioon ” Maasikas”. Üllataja tiitli WOW said 11. A klassi neiud Johanna Rõigas ja Kelly Laane oma kollektsiooniga ” Värvid riietes”. Züriilemmikuks ning ka üldvõitjaks osutus 12.A klassi disaineri Getter Klemetsi kollektsioon ” Rebellus”. Andsime üle ka kutsed RevalCafe üritusele MoeKohvik, mille said Renate Selberg, Eveli Voolens ja Merilin Aberut.
Peale moeshowd jätkus pidu vägeva diskoga, mis pani tantsupõrandale jooksma nii õpilased kui ka mõned julgemad õpetajad. Seega üldplaanis võib väita, et vaatamata pisikestele äpardustele, oli tulemuseks meeletu rõõm nii korraldajatele, osalejatele kui ka külalistele. Tagasiside peo kohta on olnud siiani väga hea ning õpilasesindus tänab kõiki, kes üritusest osa võtsid!

Tekst: Mette Õun

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s