Rebaste Rets ehk kuidas Sakus uued gümnasistid sissepühitseti

Foto: Marleen Valdmaa

Rebaste ehk 10. klassi õpilaste ristimine toimus sel aastal taas, nagu juba Saku kooli traditsioon ette näeb. Olles ise rebase rollis, oskan seda hästi kirjeldada. Nägude sodimine, mõttetute asjade kaasas kandmine, lihtsalt selleks, et oleks raskem, kestis koguni nädal aega. Ja kõik rebased tegid seda vabatahtlikult. Miks? Lihtsalt selleks, et oleks tulevikus midagi mäletada, et õnnistada sisse esimene gümnaasiumi aasta.

Põhi ristimine toimus nädala lõpus, reedel. Ja oioioi, kus seal saime meie alles vatti. Hommikul kell 7 saime kokku Säästumarketi ees, et teha väike hommikuvõimlemine. Muidugi olid abituriendid meile välja valinud parima laulu, mille järgi õppida tantsu – Psy- Gangnam Style. Nii me seal säästuka ees siis kablutasime. Kaasa pidi muidugi oma jumalale võtma kohvi ja tüki kooki. Enda jaoks saime kaasa tassida harja, vihmavarju, lehtri ning 3 kolm asja, mis pidid alati kaasas olema- kondoom, hambahari ja hambapasta. Peale säästukat saime ilusa suure ringiga kõndida suurde kooli, kus ees toimus veel veidi hommikuvõimlemist.

Esimese vahetunni ajal saime oma jumalatelt selga nende poolt sobivaks tunnistatud riided ja näkku jällegi sobiva marker-meigi. Monokulm , vunts, vurrud ja suur R otsaees olid põhilised rebase tunnused. Samuti premeeriti meid sabadega, nagu rebastele kohane. Sabad kolisesid ikka väga-väga räigelt. Järgmiste vahetundide ajal saime pesta hambaid, laulda karaoket ja teenida oma jumalaid igal võimalikul moel. Lõpuks andsime ka vande, kus vandusime õp. Anna Kikkasele , et teeme kõik ALATI ära ning õp. Kersti Vissovile, et õpime kõik ALATI ära. Lõpuks sai ka Antonile lubatud, et kui meie retsime, ei sodi me praeguseid 8ndikke enne reedet.

Oma kommentaari annab ka Margret-Erika Triik, kes on meie üks ristija ja 12 klassi õpilane.

 „Rebaste ristimise põhiliseks eesmärgiks oli panna rebased proovile, kas nad on võimelised gümnaasiumiõpilaste raskusi kandma, millega nad kenasti ka toime tulid. Ristimise läbiv teema oli vastav kooli selle aastasele motole “Terves kehas terve vaim”. Võin väita, et selle aastane ristimine oli edukas – seda näitas ka kooli juhtkonna rahulolu.“

Kogu see kogemus oli väga lahe ja andis ka endale mõtteid, mida teha nendega , keda meie ristime. Võite juba oodata raskete asjade kaasas tassimist ja meie kurje karistusi, kui midagi valesti teete või tegemata jätate.

Tekst: Grete Eenlo

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s