Salajane rebaste retsimine ehk ristimine õpetajatemoodi

Õpetajate päev on selline huvitav mitme eesmärgiga pidupäev. Ühest küljest on see päev, kus õpetaja saab veidi puhata, pidutseda ja tähistada oma karjäärivalikuid. Teisest küljest on tegu päevaga, mille eesmärgiks on väärtustada õpetaja ametit ja pöörata tähelepanu õpetajate ametialastele saavutustele. Olgu need siis millised tahes.

Ma mäletan veel aegu, kui ma sain õpetajate päeva veeta õpilasena klassi ees, üritades meeleheitlikult 5. klassi muusikatunnis korrale kutsuda. Tänavu sai siis nähtud ka tähtpäeva teist poolt, uuelt ametipostilt, uue nurga alt.

Suurtänu abiturientidele meeldiva õpetajatepäeva korraldamise eest. Slaidid meie trademark lausetega ja humoorikad pildid koos väikeste lisadega olid igati meeleolukad. Samuti ka kuldvillaku osa, kus kohati sai palju naerda ja nalja. Nagu arvatavasti mitmed abituriendid oleks soovinud anda rohkem tunde, mõtles kindlasti ka mõni õpetja salaja sellest, kui palju parem oleks olnud, kui terve päev oleks olnud pidupäev. Aga kõike head ka korraga ei saa.

Õpetajate päevaga on seotud ka salajased rituaalid, millest võib-olla kõik ei ole teadlikud. Nimelt ka õpetajad ristivad oma ridadesse astunud noori pedagooge. Kui nüüd teil tekivad hullumeelsed ettekujutused sellest, kuidas õpetajad kedagi puu külge teibivad ja siis hapukoorega üle kallavad, siis te eksite. Kuigi ma ei saa eitada, et esmalt asjast kuuldes, ka mul sellised mõtted peast läbi käisid. Tegelikkus oli aga hoopis meeldivam. Õpetajahakatised said läbi paari ülesande kirjutada endale, enese teadmata, rebasevande ja selle ka valjult õpetajate ees ette lugeda. Tseremoonia lõpus anti ka pidulikult rebase tunnistused.

Selle aasta rebasevanne:

Ilusa õpetaja vanne

Mina, Saku Kooli kauni õpetajana luban täita minule antu pehme õpetaja õigusi ja heasüdamlikke kohustusi, tõotan oma kohusetundlike õpilaste, andekate kolleegide ja julgete lapsevanemate ees hoida õpetajaameti au!
Pühendan kõik oma naljakad teadmised ja jonnakad oskused lahedate õpilaste arenguks ja meeleheaks.
Luban, et kohtlen kõiki uudishimulikke õpilasi hästi sõnades ja tegudes, ei kohtle neid halvasti või muul taolisel viisil.
Olen humoorikas ja heatujuline oma ametivendade suhtes ega solva nende väärikust.
Kui ma aga oma vannet murran, siis tabagu mind vastupidine saatus ning tabagu mind lahkus ja omanäolised õpilased ning lapsevanemad.
Kohustun seda vannet täitma kogu oma elu!

Sellega õpetajate pidu veel ei lõppenud, Saku valla poolt oli õpetajatele korraldatud väike vastuvõtt. Lubati ilusaid teatraalseid mehi ja meeleolukat õhtut. Seda mida teatraalsed mehed endast kujutasid võib iga üks vastavalt oma rikutuse astmele mõelda, kuid valla poolt korraldatud õhtu oli ilus ja meeldejääv. Meeleolukad laulud, tõeliselt šarmantsed mehed ja väikesed suupisted. Väga ilusad ja meeldivad tunnid, mis panid päevale ideaalse lõpu.

Tekst: Merilin Tatter

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s