Üheteistkümnendikud jagasid nõuandeid 9. ja 10. klasside õpilastele

Mõned päevad tagasi tähistasid õpetajad oma iga aastast pidupäeva. Ka õpilastele tähendab see päev tavaliselt muudatusi, ka sellel aastal olid õpetajate päeval õpetajateks 12. klasside õpilased, kes jagasid meile oma tarkust erinevaate ainetundide õpetajateks kehastudes.  Sõna said ka 11. klassi õpilased, kellel lasus tähtis ülesanne julgustada kümnendikke gümnaasiumiteel ning motiveerida üheksandikke pingutama gümnaasiumi nimel.

Jagati oma kogemusi gümnaasiumi sisseastumiskatsetest, puudumistest ja selle hävitavast mõjust, erinevatest gümnaasiumi õppesuundadest, õpilasfirmadest, suhetest õpetajatega ning uurimustöödest ning sellega seonduvatest küsimustest. Üheksandike kuulajaskond oli väga rahulik ja vaikne, esitati paar küsimust eelmainitud teemade kohta. Infotunni käigus selgus, et õpilased ei tea kindlalt millisesse suunda tahaks õppima minna, kuid loodame, et meie kogemused ja õpetussõnad on neile väikseks abiks valikute tegemisel.

Kümnendikud seevastu olid aktiivsed küsijad ning kuulasid kogemusi huviga, samuti toodi välja, et väga huvitav oli kuulata „eelkäija“ kogemusi, mis aitab end ette valmistada sarnasteks olukordadeks.

Loodan, et sellisest kogemuste edastamise üritusest saab pikaajaline koolitraditsioon ja see  jätkub ka edaspidises koolielus. Sest õpilaselt õpilasele jagatud info on hoopis teistsuguse väärtusega kui õpetajalt õpilasele jagatud.

Tekst: Marleen Valdmaa

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s