Üheteistkümnendikud jagasid nõuandeid 9. ja 10. klasside õpilastele

Mõned päevad tagasi tähistasid õpetajad oma iga aastast pidupäeva. Ka õpilastele tähendab see päev tavaliselt muudatusi, ka sellel aastal olid õpetajate päeval õpetajateks 12. klasside õpilased, kes jagasid meile oma tarkust erinevaate ainetundide õpetajateks kehastudes.  Sõna said ka 11. klassi õpilased, kellel lasus tähtis ülesanne julgustada kümnendikke gümnaasiumiteel ning motiveerida üheksandikke pingutama gümnaasiumi nimel.

Jagati oma kogemusi gümnaasiumi sisseastumiskatsetest, puudumistest ja selle hävitavast mõjust, erinevatest gümnaasiumi õppesuundadest, õpilasfirmadest, suhetest õpetajatega ning uurimustöödest ning sellega seonduvatest küsimustest. Üheksandike kuulajaskond oli väga rahulik ja vaikne, esitati paar küsimust eelmainitud teemade kohta. Infotunni käigus selgus, et õpilased ei tea kindlalt millisesse suunda tahaks õppima minna, kuid loodame, et meie kogemused ja õpetussõnad on neile väikseks abiks valikute tegemisel.

Kümnendikud seevastu olid aktiivsed küsijad ning kuulasid kogemusi huviga, samuti toodi välja, et väga huvitav oli kuulata „eelkäija“ kogemusi, mis aitab end ette valmistada sarnasteks olukordadeks.

Loodan, et sellisest kogemuste edastamise üritusest saab pikaajaline koolitraditsioon ja see  jätkub ka edaspidises koolielus. Sest õpilaselt õpilasele jagatud info on hoopis teistsuguse väärtusega kui õpetajalt õpilasele jagatud.

Tekst: Marleen Valdmaa

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s