Võimu üleandmine suure naljaga

Nagu traditsiooniks on saanud, annavad õpetajad õpetajate päeva eel abiturientidele üle oma võimu.

Kümme minutit puudub täistunnist, kõik peaksid juba kohal olema. Mind valdab paanika, kas ikka toimub see, milleks ma siia tulin, sest juurde tuleb ainult õpetajaid! Õnneks juba näengi esimest abiturienti, kes ukseavast sisse astub.

Õpetajad ise ei taha eriti rääkida sellest, mis täna toimuma hakkab. Õpetaja Mari Tuisk sõnab: „Oodata on midagi müstilist ja salapärast“. Üritusest endast räägib vaid nii palju, et toimub võimu üle andmine. „Ega me seda võimu nii lihtsalt ära anda ei taha“ räägib Tuisk.

Õpetajate poolt esitatud eeskava nimeks on „Naeris“. Helinaiseks on meie oma direktor Ulvi Läänemets isiklikult ning kogunemise ajal mängib selle aasta kõige kuumem hitt PSY – Gangnam Style.

Hetkeks jääb muusika seisma, lint vist läks katki, ei näidend algab! Koostub uuesti Gangnam Style, kuid nüüd kõvemini ning eesriie avaneb. Hetk pinevust ja välja kargab meie oma Anton, kelle äratundmine, tänu naise riietele, nõuab teatavat meisterlikkust. Kogu saal naerab ning pinge ja ootusärevus jääb üles kuni lõpuni. Kõik ootavad, mis edasi hakkab saama, millega õpetajad veel üllatada suudavad.

Kui naeris õnnelikult maast välja saab sikutatud, võtab sõna direktor ning annab võtme näol üle võimu abiturientidele. Lennart Lind, kellel lasub homme raske kohustus direktorit asendada, loodab et ei valmista kellelgi pettumust. Nüüd kui tähtsad asjad möödas on aeg asuda laual ootava kringli kallale.

Tekst: Karin-Liis Tambaum

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s