Võimu üleandmine suure naljaga

Nagu traditsiooniks on saanud, annavad õpetajad õpetajate päeva eel abiturientidele üle oma võimu.

Kümme minutit puudub täistunnist, kõik peaksid juba kohal olema. Mind valdab paanika, kas ikka toimub see, milleks ma siia tulin, sest juurde tuleb ainult õpetajaid! Õnneks juba näengi esimest abiturienti, kes ukseavast sisse astub.

Õpetajad ise ei taha eriti rääkida sellest, mis täna toimuma hakkab. Õpetaja Mari Tuisk sõnab: „Oodata on midagi müstilist ja salapärast“. Üritusest endast räägib vaid nii palju, et toimub võimu üle andmine. „Ega me seda võimu nii lihtsalt ära anda ei taha“ räägib Tuisk.

Õpetajate poolt esitatud eeskava nimeks on „Naeris“. Helinaiseks on meie oma direktor Ulvi Läänemets isiklikult ning kogunemise ajal mängib selle aasta kõige kuumem hitt PSY – Gangnam Style.

Hetkeks jääb muusika seisma, lint vist läks katki, ei näidend algab! Koostub uuesti Gangnam Style, kuid nüüd kõvemini ning eesriie avaneb. Hetk pinevust ja välja kargab meie oma Anton, kelle äratundmine, tänu naise riietele, nõuab teatavat meisterlikkust. Kogu saal naerab ning pinge ja ootusärevus jääb üles kuni lõpuni. Kõik ootavad, mis edasi hakkab saama, millega õpetajad veel üllatada suudavad.

Kui naeris õnnelikult maast välja saab sikutatud, võtab sõna direktor ning annab võtme näol üle võimu abiturientidele. Lennart Lind, kellel lasub homme raske kohustus direktorit asendada, loodab et ei valmista kellelgi pettumust. Nüüd kui tähtsad asjad möödas on aeg asuda laual ootava kringli kallale.

Tekst: Karin-Liis Tambaum

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s