Kas mujal on ikka parem? Piilume UNIS kooli New Yorgis

Pilt koolist

Kui tavaliselt võetakse tee võõrsil asuvatesse haridusasutustesse alles ülikooli ajal või heal juhul keskkooli jooksul. Siis mõni meie seast on jõudnud võõrsile juba õige varakult. Saku Gümnaasiumi ajalehele räägib oma tegemistest veidi 6 klassi õpilane Arianna Sofia Jater, kes täna õpib New Yorgis asuvas UNIS (United Nations International School). Milline on siis elu New Yorgis?

Kuidas on NY elada?

Kõik on 50 korda suurem kui oli Eestis: elumajad, söögikohad, isegi hamburgerid. Inimesi on väga palju, aga muidu on väga tore!

Mis erineb võrreldes Eestiga?

Paljud asjad, rahvast on rohkem, liiklus on tihedam, toit on teine ja kõik on suurem, palju pilvelõhkujaid, vähem rohelust jne. Eestis on palju rahulikum, nagu väike küla võrreldes New Yorgiga.

Kirjelda oma kooli.

Võrreldes Saku Gümnaasiumiga on kool väga palju suurem. Meil on viis paralleeli, igas paralleelis õpib umbes 25 last. Õppimine käib kahe nädala kaupa WEEK A ja WEEK B. Erinevus on selle, et tunniplaanid on neil nädalatel erinevad. Mõlemal nädalal on nii, et esmapäevast kolmapäevani on alguses üks 75 minutiline tund, siis 20 min pausi, jälle üks 75 minutiline tund ja siis 50 minutit kestev söögivahetund. Hiljem on kolm 50 minutilist tundi (ilma vahetundideta). Neljapäev ja reede on natukene erinevad.

Kuidas on UNIS koolitoit? Kas maitseb?

Koolitoit on väga hea ja lahedalt organiseeritud. Söögivahetunni saame veeta selleks spetsiaalselt ette nähtud  kohvikus, kus söögi jaoks on ette nähtud terve suur buffee! Seal saame ise võileibu teha, kui on soovi. Aga seal on veel palju muud, näiteks suur valik erinevaid pitsasid, siis mingi sooja toidu valik, kus on makaronid, kartulid, vormiroad ja muu selline.

Tekst: Mirjam Orav

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s