Kas mujal on ikka parem? Piilume UNIS kooli New Yorgis

Pilt koolist

Kui tavaliselt võetakse tee võõrsil asuvatesse haridusasutustesse alles ülikooli ajal või heal juhul keskkooli jooksul. Siis mõni meie seast on jõudnud võõrsile juba õige varakult. Saku Gümnaasiumi ajalehele räägib oma tegemistest veidi 6 klassi õpilane Arianna Sofia Jater, kes täna õpib New Yorgis asuvas UNIS (United Nations International School). Milline on siis elu New Yorgis?

Kuidas on NY elada?

Kõik on 50 korda suurem kui oli Eestis: elumajad, söögikohad, isegi hamburgerid. Inimesi on väga palju, aga muidu on väga tore!

Mis erineb võrreldes Eestiga?

Paljud asjad, rahvast on rohkem, liiklus on tihedam, toit on teine ja kõik on suurem, palju pilvelõhkujaid, vähem rohelust jne. Eestis on palju rahulikum, nagu väike küla võrreldes New Yorgiga.

Kirjelda oma kooli.

Võrreldes Saku Gümnaasiumiga on kool väga palju suurem. Meil on viis paralleeli, igas paralleelis õpib umbes 25 last. Õppimine käib kahe nädala kaupa WEEK A ja WEEK B. Erinevus on selle, et tunniplaanid on neil nädalatel erinevad. Mõlemal nädalal on nii, et esmapäevast kolmapäevani on alguses üks 75 minutiline tund, siis 20 min pausi, jälle üks 75 minutiline tund ja siis 50 minutit kestev söögivahetund. Hiljem on kolm 50 minutilist tundi (ilma vahetundideta). Neljapäev ja reede on natukene erinevad.

Kuidas on UNIS koolitoit? Kas maitseb?

Koolitoit on väga hea ja lahedalt organiseeritud. Söögivahetunni saame veeta selleks spetsiaalselt ette nähtud  kohvikus, kus söögi jaoks on ette nähtud terve suur buffee! Seal saame ise võileibu teha, kui on soovi. Aga seal on veel palju muud, näiteks suur valik erinevaid pitsasid, siis mingi sooja toidu valik, kus on makaronid, kartulid, vormiroad ja muu selline.

Tekst: Mirjam Orav

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s