Jõulusoove väiksematelt õpilastelt…

Saku Gümnaasiumi ajaleht käis algkoolis 1. klasside õpilaste käest küsimas: mis on jõulud nende jaoks ning mida nad jõuludeks tahaksid.

Esimesele küsimusele saime palju erinevaid vastuseid. Mõned vastasid, et on aeg, kui lumi tuleb maha, teised hoopis,  kui käivad päkapikud ja tuleb jõuluvana ning saab kingitusi. Ühe lapse arust on jõulud pühade, vaikuse ja soovide aeg, aga ega see nii vale polegi. Mõned 1. klassi lapsed teadsid ka, et Kristuse sündi tähistatakse jõulude ajal. Kahjuks üks õpilane ei osanud sellele küsimusele vastata, aga tal on veel palju aega selle üle mõelda.

Teisele küsimusele tulid minule üsna üllatavad vastused. Üle poolte tahtsid endale jõuludeks iPad-e, mis on minu jaoks väga jahmatav, arvestades, et tegu on 1. klassi õpilastega. Veel taheti nutitelefone ja erinevaid mängukonsoole. Mulle jäi väga hästi meelde üks laps, kes tahtis endale suuski, see oli väga armas. Muidugi jäid ka meelde 2 väikest, kes tahtsid endale hamstrit. Tüdrukute seas oli populaarne “Monster High” erinevad vidinad. Kuid eriliselt torkas silma üks vastus: „Mina tahan jõuludeks kõike, mida ma kirjas kirjutasin.“ See, mida õpilane soovis jääb meile saladuseks.

Kokkuvõttes ei ole jõule ära unustatud, kuigi soovid on ajajooksul muutunud, aga meeleolu on ikkagi samaks jäänud.

Ilusaid pühi kõigile!

Tekst: Siret Siim

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s