Koolitoidu küsitlus veebruar 2013

Saku Gümnaasiumi küsitlus koolitoidu kohta toimus veebruaris. Küsitluses osales 35% koolitöötajatest ja 136 õpilast 4. – 12. klassini.

Vastanud õpetajaskonnast 39% söövad ainult koolitoitu,  32% söövad koolitoitu või päevapraadi, 11% ei söö koolis. Vastanud õpilastest 39% söövad koolitoitu, 28% ostavad puhvetist saiakesi jms 10% vastanutest ei söö koolis.

Parimateks toitudeks peavad õpetajad koolisööklas salateid (42% vastanutest), erinevaid suppe, päevapraena lõhe ning kartulitoite (vormid, pudrud jms).  Samas kui kõige rohkem maitseb õpilastele koolitoidust pastatoidud (makaronid hakkliha või kastmega, spagetid,  lasanje jms). Kõige vähem soovitakse õpetajate seas süüa makarone ja erinevaid riisitoite (nt. pilaff), mis oma välimuselt ja konsistentsist ei ole isuäratavad. Õpilased aga ei sooviks oma menüüs näha suppi (33% vastanutest) , eriti kalasuppi. Ebameeldivateks toitudeks peetakse õpilaste poolt veel roogasid, mis sisaldavad kala, samuti ei armastata ühepajatoitu ning tatart.

Üldiselt on õpilased rahul koolipuhvetis pakutava sortimendiga. Vastanud sooviksid puhvetis näha suuremat jookide valikut (erinevaid karastusjooke), ka magusa ning kommide valik võiks osade õpilaste arvates vahelduda. 12,5% lastele ei meeldi, et müüakse saiakesi, eriti sõõrikuid ning 7% arvab, et tuleks piirata šokolaadi ja kommide müüki. Ka õpetajad leiavad, et puhveti sortimentis võiks olla vähem sõõrikuid ja šokolaadi, ning lisavad veel, et sealt võiks rohkem leida puuvilju ja erinevaid salateid.

Õpilaste poolsed ettepanekud koolitoidu muutmiseks olid peamiselt suunatud toidu valiku laiendamisele, võiks pakkuda rohkem ja erinevaid magustoite, samuti võiks ka kasutada erinevaid maitseaineid. Kurdeti ka, et tihti on toidud liiga soolased. Kokkuvõttes hinnati koolitoitu keskpäraseks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s