Koolitoidu küsitlus veebruar 2013

Saku Gümnaasiumi küsitlus koolitoidu kohta toimus veebruaris. Küsitluses osales 35% koolitöötajatest ja 136 õpilast 4. – 12. klassini.

Vastanud õpetajaskonnast 39% söövad ainult koolitoitu,  32% söövad koolitoitu või päevapraadi, 11% ei söö koolis. Vastanud õpilastest 39% söövad koolitoitu, 28% ostavad puhvetist saiakesi jms 10% vastanutest ei söö koolis.

Parimateks toitudeks peavad õpetajad koolisööklas salateid (42% vastanutest), erinevaid suppe, päevapraena lõhe ning kartulitoite (vormid, pudrud jms).  Samas kui kõige rohkem maitseb õpilastele koolitoidust pastatoidud (makaronid hakkliha või kastmega, spagetid,  lasanje jms). Kõige vähem soovitakse õpetajate seas süüa makarone ja erinevaid riisitoite (nt. pilaff), mis oma välimuselt ja konsistentsist ei ole isuäratavad. Õpilased aga ei sooviks oma menüüs näha suppi (33% vastanutest) , eriti kalasuppi. Ebameeldivateks toitudeks peetakse õpilaste poolt veel roogasid, mis sisaldavad kala, samuti ei armastata ühepajatoitu ning tatart.

Üldiselt on õpilased rahul koolipuhvetis pakutava sortimendiga. Vastanud sooviksid puhvetis näha suuremat jookide valikut (erinevaid karastusjooke), ka magusa ning kommide valik võiks osade õpilaste arvates vahelduda. 12,5% lastele ei meeldi, et müüakse saiakesi, eriti sõõrikuid ning 7% arvab, et tuleks piirata šokolaadi ja kommide müüki. Ka õpetajad leiavad, et puhveti sortimentis võiks olla vähem sõõrikuid ja šokolaadi, ning lisavad veel, et sealt võiks rohkem leida puuvilju ja erinevaid salateid.

Õpilaste poolsed ettepanekud koolitoidu muutmiseks olid peamiselt suunatud toidu valiku laiendamisele, võiks pakkuda rohkem ja erinevaid magustoite, samuti võiks ka kasutada erinevaid maitseaineid. Kurdeti ka, et tihti on toidud liiga soolased. Kokkuvõttes hinnati koolitoitu keskpäraseks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s